Górowscy kryminalni we współpracy z funkcjonariuszami Krajowej Agencji Skarbowej zlikwidowali kasyno bezprawnie działające na terenie miasta. Nielegalne gry umieszczone były w jednym z lokali usługowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli znajdujące się tam 4 automaty. Teraz w sprawie prowadzone jest postępowanie. Za posiadanie nielegalnych urządzeń, jak i najem lokalu grożą wysokie kary pieniężne.

Policjanci z wydziału kryminalnego oraz funkcjonariusze Krajowej Agencji Skarbowej podczas wspólnych działań dotarli do jednego z lokali na terenie Góry. Kontrola dotyczyła, jak wynikało z policyjnych ustaleń, prowadzonego wewnątrz nielegalnego kasyna. W trakcie działań, w pomieszczeniu ujawniono cztery działające urządzenia do gier. Zostały one zabezpieczone przez funkcjonariusze Krajowej Agencji Skarbowej, którzy w tej sprawie będą prowadzili dalsze postępowanie. Będzie ono miało na celu wyjaśnienie między innymi kwestii związanych z posiadaniem nielegalnych urządzeń i organizacją tego procederu.

Przypominamy, że przepisy ustawy o grach hazardowych zabraniają podmiotom prywatnym urządzania gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są takie urządzenia. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.