Długoletni ambasador platformy PokerStars Chris Moneymaker odchodzi po 17 latach współpracy.

Historia Chrisa z PokerStars jest długa i niezwykle wartościowa dla platformy, ponieważ od 17 lat współpracowali blisko, a sam gracz pomagał budować potęgę. Niedawno firma poinformowała o zakończeniu współpracy z ambasadorem. Moneymaker rozpoczął swoją przygodę w 2003 roku, kiedy brał udział w World Series of Poker Main Event z wpisowym za 86 dolarów, a ostatecznie zabrał do domu 2,5 mln dolarów. Po tym wydarzeniu PokerStars zaoferowało mu stanowisko ambasadora marki. Od tego czasu Chris został wpisany na Poker Hall of Fame, co było niezwykłym wyróżnieniem.

Historia gracza była ciągłym pasmem sukcesów, ale nigdy nie trafił na górę listy największych wygranych, na przestrzeni lat udało mu się wygrać niespełna 4 mln dolarów w grach na żywo. Platforma promowała historię sukcesu gracza szczególnie w 2018 roku, kiedy odbywał się Moneymaker Tour z turniejami no-limit hold’em.

Wygląda na to, że strony rozstały się w bardzo dobrych stosunkach. Moneymaker napisał na twitterze, że jest wdzięczny za czas spędzony z PokerStars, ale idzie do przodu i zamierza rozpocząć inne przedsięwzięcia i grać w pokera nieco mniej. Platforma opublikowała krótki filmik o odejściu gracza na swojej stronie.

Chris nie jest jedynym ambasadorem, który zakończył współpracę z PokerStars. Niedawno pożegnał się również znany gracz Daniel Negreanu, który współpracował z firmą 12 lat, a aktualnie współpracę z rosnącym na sile konkurencie PokerStars – GGPoker.

PokerStar niedawno rozpoczął po raz kolejny współpracę z Neymarem Jr., mógł być to krok w celu dotarcia do młodszej publiczności i zachęcić młodych ludzi do gry na ich platformie. Takie działania mogą być krokiem w kierunku “nowej ery” i zmiany grupy odbiorców.

Neymar jest dowodem na to, że PokerStars wraca do poprzednich ambasadorów, przez co można wierzyć, że z Chrisem Moneymakerem będzie podobnie i zobaczymy go jeszcze przy stole starsów.