Rząd Chin wpływa na obywateli, aby nie uprawiali hazardu na terenie Kambodży, ze względu na niebezpieczne sytuacje, które mają tam miejsce.

Ostrzeżenia mają dotyczyć wielu zgłoszonych przypadków przemocy, oraz okrucieństw, które kończyły się nawet śmiercią. Ze względu na te wydarzenia chiński rząd ostrzega obywateli przed graniem w kambodżańskich kasynach.

„Patrząc na niedawne okrutne przypadki przestępstw z udziałem obywateli Chin (w Kambodży), wiele z nich było spowodowanych hazardem” – oświadczenie chińskiej ambasady w Phnom Penh

Według ambasady obywatele Chin nie powinni brać udziału w grach hazardowych we wcześniej wspominanym kraju. Pojawiło się również ostrzeżenie przed firmami hazardowymi online, które chcą zwabić ludzi do pracy w Kambodży. Potwierdzono również, że chińskie władze zamierzają działać przeciwko osobom zaangażowanym w ten rynek. „Organy ścigania Chin i Kambodży wspólnie zwiększają wysiłki w celu zwalczania wszelkich oszustw związanych z hazardem online i telekomunikacją, w których uczestniczą obywatele Chin w Kambodży” – dodaje.

Niestety rozprzestrzenianie takich informacji i ostrzeżenia wydane obywatelom Chin może negatywnie wpłynąć na gospodarkę Kambodży, która jest w pewnym sensie zależna od graczy z chin ze względu na kwoty jakie pozostawiali w kasynach.

Pandemia koronawirusa również negatywnie wpłynęła na międzynarodową branżę turystyczną oraz planowaną migrację Chińczyków co będzie miało odzwierciedlenie w dochodach Kambodży. Większa część hazardu koncentruje się wokół Sihanoukville, które było przekształcone w chińską enklawę. Plany stworzenia z miasta portowego metropolii nie do końca powiodły się. Doniesienia o powodowaniu kłopotów oraz działanie chińskich gangów skłoniły władze Chin do wydania ostrzeżenia swoim obywatelom.

Taka sytuacja będzie widoczna w sytuacji gospodarczej Kambodży, która i tak nie jest zbyt pozytywna.