• Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przejęli 8 nielegalnych automatów do gier hazardowych. 
  • Sześć urządzeń zabezpieczono w nielegalnym punkcie gier w Skierniewicach, a dwa w magazynie, z którego dostarczono automaty zajęte następnie w kontrolowanym lokalu.

Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że w centrum Skierniewic może działać nielegalny salon gier hazardowych. W celu weryfikacji posiadanych informacji wkroczyli do wytypowanego punktu, gdzie zabezpieczyli trzy automaty hazardowe, działające bez wymaganych zezwoleń i koncesji.

Ten sam salon gier funkcjonariusze skontrolowali ponownie dwa dni później. I tym razem zabezpieczyli tam trzy urządzenia do gier hazardowych. Ustalili również i przeszukali miejsce, skąd dostarczano urządzenia instalowane następnie w punkcie. W magazynie, zlokalizowanym w woj. mazowieckim, funkcjonariusze zajęli kolejne dwa automaty.

W trakcie kontroli zabezpieczono również cyfrowe dowody przestępczej działalności oraz przesłuchano kilka osób zaangażowanych w nielegalny proceder hazardowy.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez wymaganych zezwoleń i koncesji zagrożone jest nie tylko karą grzywny, ale również karą pozbawienia wolności do lat 3.

Właściciele nielegalnych punktów gier muszą liczyć się również z karą administracyjną w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu.