Brytyjski regulator hazardu ostrzegł, że National Lottery może zostać zawieszona po raz pierwszy w historii.

Taka informacja pojawia się kiedy Camelot posuwa się naprzód w swojej prawnej walce przeciwko decyzji Komisji ds. Hazardu o przyznaniu Allwyn lukratywnego kontraktu na prowadzenie narodowej loterii.

Dyrektor wykonawczy Komisji, John Tanner powiedział, że jeśli nie będzie wystarczająco dużo czasu na przejście, istnieje „realne ryzyko, że będzie okres, w którym National Lottery w ogóle nie będzie działać”.

Według doniesień The Telegraph, komisja twierdzi, że ​​postępowanie sądowe może opóźnić przekazanie licencji, co poprzednio było zaplanowane na luty 2024 r.

Sedno wyzwania, jakie stawia Camelot, skupia się na systemie punktacji i „czynniku ryzyka” zastosowanym do oceny kandydatów do licencji loterii.

Głosowanie zasadniczo oznaczało, że ambitny, ale potencjalnie bardziej ryzykowny biznesplan Allwyna był w stanie zdobyć monopol na narodową loterię.

Kluczowym pomysłem Allwyna było obniżenie cen kuponów i zwiększenie ilości pieniędzy przeznaczonych na cele charytatywne i zajęcia sportowe w Wielkiej Brytanii.

W oświadczeniu sądowym Camelot powiedział, że przyznanie licencji Allwyn skutecznie wykluczyłoby Camelot z biznesu.