Rok 2020 był bardzo trudny i nieprzewidywalny dla wielu branż, a rynek hazardowy nie był wyjątkiem – właściciele kasyn musieli poradzić sobie z zamknięciem placówek ze względu na koronawirusa. Mimo tego, sektor hazardu online radził sobie lepiej niż było to oczekiwane.

Założyciel GameCo, Blaine Graboyes, przewiduje, że Stany Zjednoczone będą nadal oferować regulowaną grę w kasynie online. “Istnieje potrzeba zwiększenia dochodów podatkowych przez Stany, biorąc pod uwagę zamykanie kasyn fizycznych i zmniejszenie przychodów kasyn detalicznych, a także rozprzestrzenianie się zakładów sportowych” – mówi Graboyes.

Widzi również podstawę do opodatkowania platform mobilnych, które omijają przepisy i certyfikaty hazardowe, które mają za zadanie chronić graczy.

Wynalazca Video Game Gambling uważa, że e-sport pojawi się w pierwszej piątce sportów w co najmniej jednym stanie, tak jak jest już w niektórych krajach europejskich. Według niego, świadczyć o tym może niesłabnąca popularność CS:GO.

“Wraz z legalizacją zakładów e-sportowych w USA, często ściśle powiązanych z tradycyjnymi zakładami sportowymi, mam podstawy aby sądzić, że przynajmniej jeden stan będzie widział e-sport w pierwszej piątce możliwości obstawiania” – komentuje Graboyes

Przewidywania dotyczące nadchodzącego roku

Graboyes twierdzi, że rok 2021 będzie pewnego rodzaju przełomem i impulsem do pewnych zmian. Głownie zmian w zakresie marketingu i organizacji, a powodem mają być towarzyszące już długi czas komplikacje w związku z koronawirusem. Ponadto, uważa że potęgą rynku hazardowego stają się tzw. millenialsi czyli obecni 20-sto i 30-sto latkowie. Charakteryzują się wysoką obrotnością w sferach online, nowych technologii i utożsamiani są z ogólnym postępem cyfrowego świata. Jak wspomniał Graboyes, skupienie się na tej grupie odbiorców może przynieść bardzo dużo korzyści dla właścicieli gier kasynowych online. Przewiduje, że ten fakt może dać bodziec do ponownego przeanalizowania rozmieszczenia ich platform, a nawet do zmian w produktach i usługach tak, aby dopasować się do tej właśnie grupy.