1 stycznia 2021r. doszło do transakcji między Better Collective i Mindway AI, 90% udziałów tej drugiej będzie należało do Better Collective. Pozostałe 10% będzie w rękach założyciela, profesora Uniwersytetu Aarhus, Kim Mouridsena.

Mindway AI zaczynała jako akademicki start-up, który przekształcił się w dobrze prosperującą i odnoszącą sukcesy firmę. Zajmują się dostarczaniem innowacyjnego oprogramowania do skutecznego monitorowania, profilowania i ideantyfikowania zagrożonych graczy. W swoich dziełach łączą aspekty neurobiologii, sztucznej inteligencji i współpracę z ekspertami w branży gier. Mindway współpracuje z operatorami takimi jak Entain, Flutter Group i Holland Casino. Firma chce tworzyć bezpieczne środowisko iGaming i cały czas je doskonalić.

Filozofia firmy Kima Mouridsena w połączeniu z Better Collective może znacznie przyczynić się do bezpieczniejszego hazardu. Midawy AI już w poprzednich latach sprzedawał udziały, aktualnie dzięki ostatniej transakcji 90% firmy będzie należała do Better Collective, a pozostałe 10% pozostanie w rękach założyciela, który pozostanie na stanowisku dyrektora naukowego i członka zarządu spółki.

Obie firmy łączy wizja zapewnienia użytkownikom bezpiecznego doświadczenia w strefie iGaming. Mindway zaimponowało Better Collective swoim produktem do zarządzania hazardem, który był efektem połączenia innowacji start-upu i wiedzy akademickiej. Dyrektor generalny Midway AI, nie kryje swojego zadowolenia z dołączenia do Better Collective Group, twierdzi że obie firmy mają te same wartości i cele. Uważa, że obie firmy pomogą sobie nawzajem i rozszerzą swoje działanie na globalne.

Podobnie komentuje połączenie Jasper Søgaard, dyrektor generalny Better, który uważa, że odpowiedzialna gra jest priorytetem, a Mindway odegra znaczną rolę w tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla graczy.