Duński regulator Spillemyndigheden wydał upomnienie Bet365 po tym, jak nie przeprowadził on kontroli due diligence na kliencie o wysokich wydatkach.

Naruszenie dotyczyło przypadku, w którym młody gracz był w stanie wpłacić około 190 000 DKK (21 660 GBP/25,537 EUR/27 243) na swoje konto hazardowe w ciągu jednego roku. Dodatkowo Bet365 nie miał wystarczającej i pewnej wiedzy na temat tego, czy środki pochodzą z działalności przestępczej. Jak orzekł Spillemyndigheden, taka sytuacja stanowiła naruszenie duńskiej ustawy o praniu pieniędzy.

Regulator określił, że Bet365 naruszyło zasady dotyczące procedur weryfikacji klienta w sekcji 10, nr. 1 i art. 11 ust. 1 ustawy o praniu brudnych pieniędzy, a także zasady dotyczące obowiązku przeprowadzenia dochodzenia i obowiązku umieszczenia w wykazie w art. 25 ustawy.

Groźne niedopatrzenia

Regulator stwierdził, że wiek gracza i wpłacona kwota powinny gwarantować staranne sprawdzenie konta przez Bet365, w tym uzyskanie informacji o dochodach gracza.

Bet365 nie przeprowadził jednak żadnej formy śledztwa w sprawie gracza, ani nie posiadał żadnych notatek na temat jego aktywności. W związku z tym operator nie wywiązał się ze swoich zobowiązań dotyczących procedur.

Spillemyndigheden informuje, że każde naruszenie skutkowałoby ostrzeżeniem, nakazem lub, w poważniejszych lub powtarzających się przypadkach, zgłoszeniem policji, ostrzegł. Organ nie będzie jednak ścigał Bet365, zauważając, że operator wprowadził następnie nowe procedury biznesowe dotyczące procedur weryfikacji klienta i dochodzenia.

W związku z tym regulator wydał Bet365 jedynie ostrzeżenie o naruszeniu zasad.