Conscious Gaming informuje, że świadomość graczy rośnie, a dowodem na to mają być zwiększone obroty z zakładów w miniony weekend.

Gracze coraz częściej odchodzą od rynku nieregulowanego na rzecz licencjonowanych operacji.

Spółka macierzysta Conscious Gaming – GeoComply podaje, że weekendowe mistrzostwa NFL Conference Championship w 2021 roku stanowiły ponad 30 mln transakcji z 17 stanów, które oferują zakłady sportowe online. Stanowi to 260% wzrost w porównaniu do 2020 roku. Z tego 7,5 mln transakcji wygenerowały stany Michigan i Wirginia, które w samą porę wystartowały z zakładami sportowymi, zaledwie kilka dni przed sportowym weekendem.

“Setki tysięcy ludzi w Michigan i Wirginii po raz pierwszy w miniony weekend złożyło legalne zakłady online” – Seth Palansky, wiceprezes ds. społecznej odpowiedzialności, Conscious Gaming

Trend kierowania graczy w stronę legalnych zakładów może dać wiele korzyści dla kraju, między innymi skutkuje odcięciem wypływu środków pieniężnych dla innych operatorów nieregulowanych, a zostaną w USA i będą wykorzystane przez podatników i społeczności lokalne. Taka sytuacja doprowadzi do wzrostu gospodarczego.

Conscious Gaming, niezależna organizacja GeoComply, zawsze była zaangażowana w ochronę klienta stosując różne innowacje i narzędzia do samowykluczenia.

„W miarę jak branża rośnie, ważne jest, aby nadal była mocno zaangażowana w ochronę problematycznych graczy i wdrażanie dodatkowych procesów, aby zapewnić efektywne i odpowiedzialne zarządzanie wzrostem” – Seth Palansky, wiceprezes ds. społecznej odpowiedzialności biznesu, Conscious Gaming

Zdaniem Palansky’ego fakt wzrostu dokonanych transakcji jest dowodem na to, że Amerykanie są skłonni zastępować nielegalne strony tymi licencjonowanymi, które dbają o dobro i bezpieczeństwo klienta. Jest do bardzo dobry krok i znak, że rynek hazardowy w USA może stać się jeszcze bardziej bezpieczny.