Jeden z dużych udziałowców Enlabs oświadczył, że odrzuci zakup po proponowanej przez Entain cenie.

Alta Fox Capital Management może zablokować ofertę Entain wartą 250 mln funtów, po tym jak nie zgodzi się na transakcję. Udziałowiec uważa, że oferta jest bardzo mocno zaniżona, a spółka warta jest o wiele więcej nic proponowana kwota. Firma nie jest jedyną, która zdeklarowała się odrzucić propozycje Entain. Według doniesień, podobnie zadziałać i zaoferować wsparcie w zablokowaniu transakcji chcą akcjonariusze reprezentujący 10,07% kapitału.

Entain złożył Enlabs ofertę 40 SEK za akcję, żeby ostatecznie nabyć 90% spółki. Na ten moment oferta została zaakceptowana przez akcjonariuszy posiadających 42% udziałów, w tym prezes Enlabs Niklas Braathen i członek zarządu Christian Haupt. Alta Fox kwestionuje fakt zatwierdzenia oferty przez obecnego prezesa Enlabs w odniesieniu do odchodzenia CEO Entain, Shaya Segeva ze swojego stanowiska po zaledwie 7 miesiącach.

„Fakt, że Entain zrekompensuje Braathenowi pełnienie funkcji kierowniczej po zawarciu umowy oraz że dyrektor generalny Entain właśnie ogłosił swoje odejście, jest bardzo niezwykły. Prowadzi nas to do wniosku, że chociaż jest to dobry interes dla Entain, jest to zły układ dla akcjonariuszy mniejszościowych Enlabs. ” – Connor Haley, partner zarządzający, Alta Fox Capital Management

Według Connora Haleya, Entain powinien zaoferować 55 SEK za akcję, aby oferta była zadowalająca i odzwierciedlała poziom jaki reprezentuje Enlabs.

„Jeśli Entain chce nabyć Enlabs, wysoce zyskowny i strategiczny składnik aktywów, Entain musi zrekompensować akcjonariuszom Enlabs doskonałe perspektywy wzrostu jako samodzielny podmiot.” – Connor Haley, partner zarządzający, Alta Fox Capital Management