Krajowa Administracja Skarbowa z początkiem października 2021 roku wznowiła akcję edukacyjną dotyczącą zwalczania nielegalnego hazardu.

Do udziału w projekcie pt. „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”, jako pierwsza, zgłosiła się  kielecka  Szkoła Podstawowa nr 12 im. Bohaterów Westerplatte.

7 października br. pracownicy  Izby Administracji Skarbowej w Kielcach  przeprowadzili tam dwie lekcje  dla ośmioklasistów.

Warsztaty miały na celu podniesienie świadomości młodych ludzi na temat uczestnictwa w nielegalnych grach hazardowych, w tym grach on-line.
Zwróciliśmy uwagę nie tylko na problem uzależnienia, ale również na konsekwencje prawne. W trakcie spotkania pokazaliśmy ciekawe prezentacje, a także zdjęcia i filmy z akcji.

Możliwość uzależnienia się od hazardu jest coraz większym zagrożeniem wśród dzieci i młodzieży. Dlatego Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa podjęły decyzję o kontynuowaniu akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Będzie ona prowadzona do czerwca 2022 roku.