Gibraltarska spółka 888 Holdings ogłosiła, że przedłuża umowę partnerską z amerykańskim operatorem Caesars Entertainment.

Firmy miały podpisaną umowę partnerską na wyłączność już od wielu lat, obejmowała ona zasilanie pokerowej platformy cyfrowej Caesars przez operatora oraz pokoi turniejowych World Series of Poker, a przedłużenie współpracy pozwoli na dalsze działania w tym zakresie. Dostarczanie technologii pozwala na płynną grę mieszkańców wielu stanów w USA.

Kontynuacja umowy będzie obejmować obsługę WSOP przez nową platformę 888, Poker 8, która została stworzona i uruchomiona w Europie w listopadzie 2020r. Ta platforma jest również pewnym narzędziem operatora iGaming w innych stanach, gdzie 888 Holdings posiada licencję na posiadanie gier online w swojej ofercie (np. Pensylwania).

„Jesteśmy podekscytowani perspektywą dodania nowych stanów do naszej wyjątkowej międzystanowej sieci pokerowej w 2021 roku i później, co naszym zdaniem przyniesie znaczący wzrost płynności pokerzystom na platformie 888” – Yaniv Sherman, starszy wiceprezes, 888

Według analityków z Peel Hunt, przedłużenie umowy z Caesars Entertainment znacznie umocni pozycję 888 na rynku, tym bardziej w zakresie fanów pokera z różnych części USA.

„Nasza rozszerzona współpraca umożliwi 888 zaistnienie w nowych stanach USA po uzyskaniu wymaganych zgód regulacyjnych, co stanowi ważną szansę w naszej długoterminowej strategii rozwoju na rynku” – Yaniv Sherman, starszy wiceprezes i szef Stanów Zjednoczonych, 888

Coraz większa chęć poszczególnych stanów do legalizowania pokera i wprowadzania regulacji związanych z tym obszarem, może mieć pozytywny wpływ na współpracę i przede wszystkim rozwój dla 888 Holdings, które potencjalnie może stać się liderem w ulepszanym systemie gier pokerowych online w Stanach Zjednoczonych.