Pokaźna transakcja na rynku gier: Accel Entertainment sfinalizował przejęcie Century Gaming za 164,2 mln USD.

Firma Accel Entertainment ogłosiła zakończenie transakcji nabycia Century Gaming, jednego z wiodących operatorów gier w zachodnich Stanach Zjednoczonych. Umowa opiewa na 164,2 mln USD w gotówce i akcjach. Century wprowadza do Accel ponad 8300 terminali do gier w 900 licencjonowanych lokalizacjach w Montanie i Nevadzie, w tym w barach, postojach ciężarówek i sklepach ogólnospożywczych.

Wraz ze sfinalizowaniem transakcji Accel dodaje również do swojego portfolio operacje projektowe i produkcyjne za pośrednictwem Grand Vision Gaming i nabywa autorskie programy nagród i-Rewards oraz Gamblers Bonus firmy Century.

„Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani dalszym rozszerzeniem naszej działalności w zachodnich Stanach Zjednoczonych z zespołem Century. Jesteśmy przekonani, że kierownictwo firmy Century, składające się z Steve’a, Heidi i Merle, jest idealnym partnerem, który poprowadzi nas na ten atrakcyjny rynek i zapewni nowy wzrost” – powiedział Andy Rubenstein, dyrektor generalny Accel.

Zespół wykonawczy Century, w skład którego wchodzą dyrektor generalny Steve Arntzen, dyrektor finansowy Heidi Schmalz i dyrektor zarządzający GVG Merle Frank, będzie nadal kierował firmą.

Steve Arntzen, dyrektor generalny Century powiedział: „W firmie Accel znaleźliśmy idealnego partnera strategicznego i razem mamy wyjątkową pozycję, aby przyspieszyć naszą trajektorię wzrostu, ponieważ dostarczamy najnowsze osiągnięcia technologiczne na rynek gier. Jestem dumny, że mogę nadal przewodzić naszemu dynamicznemu zespołowi i opierać się na naszym silnym rozmachu pod szyldem Accel, ponieważ zapewniamy naszym operatorom i graczom atrakcyjne lokalizacje, najwyższej jakości produkty i światowej klasy wsparcie, z którego jesteśmy znani.”