Były pracownik The Star Entertainment Group został skazany za oszukanie firmy na prawie 368 000 $.

Hieu Duc Lam, były krupier Baccarat w The Star Sydney, został uchwycony na nagraniu kamer w zmowie z innym pracownikiem i patronem w sierpniu 2020 roku. Na nagraniu widać, jak ogląda i zapamiętuje karty, które mają być użyte w nadchodzącej grze. Natępnie Hieu używa “bezpiecznego telefonu” aplikacji do przesyłania wiadomości, aby poinformować gracza w zaplanowanej grze o kolejności kart.

Dzięki oszustwie zarobił on 467 700 dolarów australijskich w niecały miesiąc. Firma Tha Star sama zgłosiła wykroczenie na policję i zwolniła Hieu, który przyznał się do 15 zarzutów nieuczciwego uzyskania korzyści finansowej w lokalnym sądzie Downing Center w Sydney w styczniu tego roku.

Były krupier Baccarat został skazany na dwa lata więzienia – które ma odbyć w ramach intensywnego nakazu poprawczego – oraz 250 godzin prac społecznych.

„Specjalny pracownik kasyna ma licencję na nadzorowanie działań związanych z grami” – powiedział Philip Crawford, przewodniczący Independent Liquor and Gaming Authority (ILGA). „Zadaniem takiego pracownika jest pomoc w ochronie integralności operacji kasyna przed wpływami przestępczymi, poważnymi nadużyciami lub wyzyskiem, a pokłada się w nich szczególny stopień zaufania.

„Ta sprawa pokazuje wyraźne naruszenie tego zaufania”.